Yüksek İhtisas Üniversitesi - Genel Bilgiler

Yüksek İhtisas Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

Duyuru: "Kütüphane Kaynaklarımız nelerdir?  Nasıl Kullanırız? "ile ilgili 17 Aralık perşembe günü, saat 17.00' de yapılacak toplantı için tıklayınız.

Yüksek İhtisas Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 2015 yılında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren Tıp Fakültesi merkez kampüs ve Bağlum SHMYO kampüs şubesi olmak üzere 2 ayrı binada hizmet vermektedir.

Başta tıp ve sağlık bilimleri olmak üzere, diğer konu alanlarında da basılı ve elektronik kaynaklar koleksiyonumuzda kullanıcılara sunulmuştur.

Kütüphane içerisinde OPAC tarama terminalleri ve elektronik kaynakların kullanımı için bilgisayarlı çalışma alanları bulunmaktadır. Uzaktan erişim imkanıyla bu kaynakların kullanımı desteklenmiştir.

Akademisyenler için yayın sağlama hizmeti sunulmaktadır. Koleksiyonumuzda bulunmayan kitap, makale vb yurtiçi ve yurtdışı merkezlerden telif yasalarına uygun olarak sağlanabilmektedir.

Tüm YIU öğrencileri; akademik ve idari personeli üye olarak kütüphane hizmetlerinden yararlanabilirler. Merkez kütüphane dış kullanıcıya da açıktır.

Kütüphanemiz akademik yıl içerisinde tüm öğrenci ve akademisyenler için kütüphane kullanımı ve e-kaynak kullanımı eğitimleri düzenlemektedir. Veritabanı deneme erişimleri açarak eğitime katkı sağlamaktadır.

 

 


ELEKTRONİK VERİ TABANLARI ERİŞİM REHBERLERİ:

YİU VPN Erişim Kılavuzu

ClinicalKey Uzaktan Erişim bilgilendirmesi

UpToDate Erişim bilgilendirmesi

UpToDate Anywhere mobil ve uzaktan erişim için türkçe kayıt/mobil erişim kılavuzu

SpringerLink Uzaktan Erişim Klavuzu

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.