Yüksek İhtisas Üniversitesi - Yüksek İhtisas Üniversitesi (YİÜ) ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Arasında Protokol İmzalandı

 

Yüksek İhtisas Üniversitesi (YİÜ) ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Arasında Protokol İmzalandı

T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü ile Yüksek İhtisas Üniversitesi arasında "60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi", iş birliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa PAÇ ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan KOÇ arasında imzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü ile Yüksek İhtisas Üniversitesi arasında "60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi", iş birliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa PAÇ ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan KOÇ arasında imzalandı.

Ulusal yaşlılık politikaları ve BM'in aktif ve sağlıklı yaşama hedefleri paralelinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile YİÜ arasında, yaşlı bakım ve hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesine yönelik ortak eğitim stratejileri ve politikalarını belirlenmesi ve karşılıklı iş birliğinin sağlanması amacıyla imzalanan protokol ile yaşlı bireylerin toplumsal hayata aktif katılımı desteklenecektir.

Yaşlı bireylere bilimsel, akademik danışmanlık hizmeti vererek, toplumla bütünleşme olanağı ve boş zamanlarını etkili bir şekilde değerlendirilme imkanı sağlanacak, hayat boyu öğrenmeleri ve aktif olmaları için etkili bir eğitim erişimi sunulacaktır.

 

 

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.