Yüksek İhtisas Üniversitesi - Mezun Birimi
Yüksek İhtisas Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezun Birimi, mezunlarımızla etkin bir iletişim ve işbirliği kurulabilmesi; üniversite ile bağlarının devamlılığının sağlanması ve karşılıklı dayanışmanın tesis edilebilmesi için çalışmaktadır.
 
Birimimizin sorumluluk alanına giren konular şunlardır;
  • Tarafımıza gelen personel taleplerinin ilgili mezunlarımızla paylaşılması,
  • Kurumsal aktivitelerin mezunlarımıza duyurulması,
  • Üniversitemize sağlanmış ve sağlanacak olan çeşitli fırsatların duyurulması,
  • Mezun organizasyonlarının duyurulması ve gerçekleştirilmesi,
  • Mezunlarımızın öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizle iletişimlerinin sağlanması,
  • Paydaş analizlerinde görüşlerinin alınması
  • Süreç içerisinde ihtiyaca göre ortaya çıkabilecek diğer hususlardaki çalışmaların yürütülmesi.
 
Bu sebeple mezunlarımızın sistemdeki bilgilerinin güncelliği önemlidir.

Mezun Bilgi Sistemi Giriş için tıklayınız.

Mezun bilgi sistemi girişi ile ilgili gerekli bilgileri içeren duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

2021mezunistatistikleri

Dr. Öğr. Üyesi Esma SARI ÜZEK (Başkan)

Öğr. Gör. Bircan KOLÇAK

Öğr. Gör. Elanur SEVEN

Öğr. Gör. Emel KÜLEKÇİ

Öğr. Gör. Özlem BARİN

Kevser PINARBAŞI

Nihan İNALTEKİN

 

G%C3%B6khan Removebg Preview

Mehmet G. A. / Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Mezunu

Ben Mehmet G. A. 2019 yılında Üniversitemiz Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına %100 burslu olarak giriş yaptım ve 2021 yılında 3,87 ortalama ile dereceye girerek mezun oldum.

Diplomamı lisans derecesine tamamlamak için ise Dikey Geçiş Sınavına katılarak Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi-İşletme Bölümünü kazandım ve hali hazırda burada eğitimime devam etmekteyim.

Aynı zamanda ise Üniversitemiz Rektörlük Özel Kalem Müdürlüğünde çalışma hayatımı sürdürmekteyim. Burada, kıymetli Hocalarımız ile birlikte çalışma fırsatı yakaladığım için çok mutlu ve gururlu hissediyorum.

Yüksek İhtisası seviyorum!

Esma Removebg Preview

Esma P. Ö. / Anestezi Programı Mezunu

Ben Esma P. Ö. Yüksek İhtisas Üniversitesi Anestezi Programı’na %100 burslu olarak girdim ve program 3.sü olarak dereceyle mezun oldum. Önlisans eğitimime devam ettiğim süreçte Ameliyathane Hizmetleri Programı üzerine çift anadal yaptım. Mezun olduktan sonra DGS sınavında 1175. olarak Hemşirelik Fakültesi’ne tercih sıralamamda ve DGS ile Girenler bazında birinci olarak yerleştim. Hedefim kariyerime akademi alanında devam etmek.

 

Merve Removebg Preview

Merve K. / Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Mezunu

Ben Merve K.  2017 yılında Üniversitemiz; Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programına %100 burslu, bölüm üçüncüsü olarak giriş yaptım ve 2019 yılında 3,42 ortalama ile mezun oldum.   

Diplomamı lisans programına tamamlamak üzere 2020 yılında girmiş olduğum Dikey Geçiş Sınavı ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümüne girerek lisans eğitimimi de başarı ile tamamladım. Şu anda Mezun olduğum Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dekan Sekreteri olarak görev almaktayım.

Birbirinden değerli hocalarımızla geçirdiğim eğitim-öğretim hayatımdan sonra çalışma hayatıma da kendileriyle devam etmekten gurur ve mutluluk duyuyorum.

 

Meltem%20ya%C5%9Far

Meltem Y./ Ameliyathane Hizmetleri Programı Mezunu

Her insanın; kendini bu hayatta görmek istediği bir konum, erişmek istediği bir hedefi vardır. Benim ise bu hedefim kendimi görmek istediğim konum memuriyetti.

Lise mezuniyetim ile bu hedefime ulaşamadığım için bölüm değişikliği yapmaya karar verdim. Üniversite tercih sonuçları ile bölüm birinciliği ile bitirdiğim Yüksek İhtisas Üniversitesi, Ameliyathane Hizmetleri programına tam burslu olarak yerleştim.

Okul sürecimde özel bir hastanede çalışıyor olmama rağmen, nöbet çıkışlarımda okula büyük bir zevkle geldim. Girdiğim her ders aldığım her bilgi benim için o kadar kıymetliydi ki..

Okulun son senesinde senelerdir çalışmış olduğum işyerimden sırf KPSS’ye yeteri kadar çalışabilmek için ayrıldım ve hayatımın tam orta noktasına bu sınavı aldım. Çoğu gün, güneşin doğuşuna tanık olana kadar çalıştım.

Benim için hayatımın en stresli dönemiydi. Ama emindim bu sefer olacaktı. Ben bu gemiden mutlu inecektim.

Ben gemiden indim arkadaşlar hem de çok mutlu indim. KPSS benim için artık bitti. Atandım, dağa taşa her yere yazasım, gördüğüm herkese bunu söyleyesim var. Ben atandım.

Bundan sonraki hayatım nasıl olacak, neler yaşayacağım, İstanbul’da beni neler bekliyor bilmiyorum. Hepsi için çok heyecanlıyım.

Bu süreç benim için çok sancılıydı. Ama hayatımda bu sancıyı hafifletecek şeylere sahiptim. Bunlardan biri de şüphesiz okulumdu iyi ki Yüksek İhtisas Üniversitesi ve iyi ki kıymetli hocaları.

Kapılarını her çaldığımda güler yüzleri ile beni içeri aldıkları için, problemlerimi dinleyip yol göstericim oldukları için, yürüdüğüm yolda yoluma ışık oldukları için tüm hocalarıma minnettarım. Meslek hayatım boyunca sizden aldığım bilgiler ile mesleğimi icra edecek olmanın şansının farkındayım iyi ki siz vardınız yanımda.

Ayse Nur Removebg Preview  

Ayşe Nur Ç. / Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Mezunu

İş bulma serüvenim mezun olmadan hep akılımda olan bir süreçti mezun olmadan bile araştırma yapardım hangi hastane nasıl kriterlere baktığı hepsini araştırırdım araştırdığım yerlere CV bırakmam ile iş bulma serüvenim başlamış oldu ön görüşmelere çağırılışım bana hep tecrübe olmuştur nasıl konuşacağım nelerden bahsedeceğim staj yaptığım hastaneler hakkında hangi birimlerde bulunduğum nasıl aktif rol oynadığımı neler yaptığımı anlatma fırsatım oldu. Mezun olacak arkadaşlara tavsiyem önceden araştırma yapmaları her yer hakkında bilgi edinsinler ve işlerini mesleklerini hep severek yapsınlar bir şekilde bu yol sizi başarıya götüren yol oluyor. En güzel yerlere gelmeniz dileğiyle…

 

 

Adres: Karakaya Mahallesi Bağlum Bulvarı No:1 06291 Keçiören Ankara
Telefon: (+90 312) 329 74 25

 

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.