Yüksek İhtisas Üniversitesi - Rektörün Mesajı

Rektor Mustafa PAC

Yüksek İhtisas Üniversitesi, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Vakfı'nın (TİVAK) 2013 yılında Ankara 'da kurduğu bir vakıf üniversitesidir.

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi 1964 yılında Türkiye'nin Tıp alanında lider ve Yüksek İhtisas yapmış hekim kadrosunu oluşturmak üzere kurulmuş nadide bir hastanedir. Şimdiye kadar Türkiye'nin ve Dünya'nın pek çok yerinde 2.000'den fazla Yüksek İhtisaslı uzman yetiştirmiş ve sağlık alanında marka ve lider rolünü üstlenmiştir.

Hastanemizin Ankara Şehir Hastanesine katılmasından sonra Yüksek İhtisas markası ve ilkeleri Yüksek İhtisas Üniversitesinde sürdürülmektedir.

Üniversitemiz bir ortak akıl üniversitesidir. Öncü bir üniversitedir.

Amacımız Yüksek İhtisas Hastanesinde olduğu gibi, Üniversitemizi de dünyanın saygın sağlık bilimleri üniversiteleri arasına sokmak, öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası sahada önemli konumlara getirmektir.

Bilimsel düşüncenin, yüksek kalitede eğitim ve öğretim ile birleştiği, çağdaş standartların benimsendiği üniversitemizde, etik değerler çerçevesinde, geleceğe değer katan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Bu atmosferde yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, seçkin eğitim ve öğretim elemanlarımızın çağdaş vizyonları ile harmanlanarak sağlık dünyasına son derece faydalı bireyler olarak hayata atılacaklardır.

Gelişen teknoloji ve dünyaya ayak uydurmayı bir refleks haline getirmeyi başarmış olan üniversitemiz, tüm ilerlemeleri yakından takip ederek, öğrencilerimizi mezuniyetleri sonrasında da ne istediğini bilen, etik değerlere saygılı, bilimsel düşünen, sağlık profesyonelleri olarak hazırlanmaktadır.

Türkiye'nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kaliteli sağlık hizmetinin hayata geçirilebilmesi için, üniversitemizin misyon ve vizyonları çerçevesinde, araştıran, sorgulayan yapısının gücü ile siz öğrencilerimize hedefi en yüksekte tutan eğitim anlayışımızı aktarmak bizim vazgeçilmez tutkumuzdur.

Bu yaklaşımımız ile büyüyen yapımızda siz değerli öğrencilerimizin yanımızda yer alması bize son derece güç verecektir.

Bu dinamik sektörde üniversitemizden mezun olan topluma faydalı, çağdaş, gelişime açık bireyler yetiştirmiş olmak en kıymetli gurur kaynağımız olacaktır.

 

Prof. Dr. Mustafa PAÇ

Rektör

Yeni%20Bina

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.