Yüksek İhtisas Üniversitesi - Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (KPUAM)

Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (KPUAM)

 

 
06.03.2021- Kariyer Planlama Söyleşileri Konuğumuz Prof. Dr. Bengül DURMAZ.
05.03.2021- Kariyer Planlama Söyleşileri Konuğumuz Eğitimci Selçuk KILIÇ
28.04.2021- Kariyer Planlama Söyleşileri Konuğumuz İŞKUR'dan Sayın Sevcan YILMAZ.
26.04.2021- Kariyer Planlama  Söyleşileri Konuğumuz Sayın Tuba KARADAĞ İYİOKUR.
20.04.2021-- KPUAM Söyleşi Etkinliği Konuğumuz SASDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sermet Gün ERDEM
14.04.2021-- Kariyer Planlama Söyleşileri konuğumuz Kariyer.net Genel Müdür Yardımcısı Didem TAN ARIKAN.
31.03.2021-- Kariyer Planlama Söyleşileri"nde Konuğumuz Uzm. Dyt. Selen ÖZSOY.
26.03.2021-- Kariyer Planlama Söyleşileri" konuğumuzu Türk Telekom Eğitimcisi Ulaş KIZILTUĞ.
19.03.2021-- Kariyer Planlama Söyleşileri"nde konuğumuz İŞKUR İş Klubü Lideri İş ve Meslek Danışmanı Sayın Kübra KARAKAYA.
19.03.2021-- Kariyer Planlama Söyleşileri  konuğumuz 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi, Diyabet Eğitim Merkezi, Diyabet Eğitim Hemşiresi, Uzm. Hemşire Belgin BEKTAŞ.
15.03.2021-- "Kariyer Planlama Söyleşileri 2.oturum konuğumuz Uzm. Fzt. İlkem GÜZEL.
15.03.2021--Kariyer Planlama Söyleşileri konuğumuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opt. Dr.Alpteki ALAGÖZ.
10.03.2021-- Kariyer Planlama Söyleşilerinde bu hafta konuğumuz Hekim Hukukçu ve Sağlık Hukuku Bilim Uzmanı Av. E. Neval YILMAZ.
09.03.2021-- Kariyer Söyleşilerinde bu hafta konuğumuz Pilates, Hamile Pilatesi ve Çocuk Yogası Eğitmeni Fzt. Yaren AYHAN KOZAN
04.01.2021--Kariyer Planlama Söyleşileri konuğumuz Kariyer.net, Kariyer Danışmanı Tuba KARADAĞ İYİOKUR.
28.12.2020-- Kariyer Planlama Söyleşileri konuğumuz İŞKUR İş Kulübü Lideri, İş ve Meslek Danışmanı Sayın Sevcan YILMAZ.
24.12.2020-- Kariyer Planlama Söyleşileri" konuğumuz İç Hastalıkları Uzmanı, Lilly İlaç Türkiye İmmünoloji ve Diyabet Terapötik Alan Lideri Uz. Dr. Fatih TANGI.
22.12.2020-- Kariyer Planlama Söyleşileri konuğumuz Satış ve İş Geliştirme Derneği Kurucu Başkanı Sayın Özgür ARDA.
16.12.2020--
 Prof. Dr. Zühal AKTUNA Kariyer Planlama Söyleşisi.
08.12.2020--
 Kariyer Planlama Söyleşilerinde bu hafta konuğumuz Türk Telekom'da eğitimci Ulaş KIZILTUĞ.
01.12.2020-- Kariyer Planlama Söyleşilerinde bu hafta konuğumuz Kariyer.net Genel Müdür Yardımcısı Didem TAN ARIKAN.
26.11.2020--
 Kariyer Planlama Söyleşilerinde bu hafta konuğumuz Prof. Dr. Ahmet Tunç ÖZDEMİR.
23.11.2020-- 
"Kariyer Planlama Söyleşileri" başlıyor.

Amacı öğrenci ve mezunlarının kariyer planlamasıyla ilgili çalışmalar yapmak, öğrenci ve mezunlarının kariyer planlamalarıyla ilgili çalışmalarına destek olmak, kariyer yönetimi alanında yapılan bilimsel araştırmalara desteklemek olan Yüksek İhtisas Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, yönerge ve kapsamla ilgili ön çalışmalarına 2018 Yılı ilk ayında başlamış olup, Yönergesinin 22 Nisan 2018 tarihinde 30399 sayılı Resmi Gazetede yayınlanması ile resmen kurulmuştur. 

 • 12.2020 Kariyer.net Genel Müdür Yardımcısı Didem TAN ARIKAN ile Kariyer Planlama Söyleşileri kapsamında çevrimiçi söyleşi yapılmıştır. (Didem TAN ARIKAN söyleşi daveti duyurusu)
 • 11.2020 CBİKO tarafında Kariyer Planlama Dersi geri bildirimlerinin yapıldığı çevrimiçi toplantıya katılım sağlanmıştır.
 • 11.2020 Kariyer Planlama merkezi üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Alişan BALTACI, Ege Üniversitesi yetenek Kapısı Kariyer Söyleşisine katıldı (Dr. Öğr. Üyesi Alişan BALTACI söyleşi daveti duyurusu)
 • 11.2020 Prof. Dr. Ahmet Tunç ÖZDEMİR ile Kariyer Planlama Söyleşileri kapsamında çevrimiçi söyleşi yapılmıştır. (Prof. Dr. Ahmet Tunç ÖZDEMİR söyleşi daveti duyurusu)
 • 11.2020 KPUAM Faaliyetleri Kapsamında Prof. Dr. Kazım Yalçın ARĞA ile “Genom-Sonrası Sürecinde Sağlıkta Dönüşüm Süreci” isimli çevrimiçi söyleşi yapılmıştır. (Prof. Dr. Kazım Yalçın ARĞA söyleşi daveti duyurusu)
 • 11.2020 Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi sosyal medya hesapları faaliyete geçirilmiş olup 20.11.2020 itibari ile ilk paylaşımlar yapılmaya başlamıştır.
 • 11.2020, Kariyer Planlama dersine konuk konuşmacı olarak Kıdemli Eğitmen Selçuk KILIÇ katıldı, öğrencilere İş hayatında Karşılaşılan İnsan Profilleri eğitimi verildi.
 • 11.2020, Kariyer Planlama dersine konuk öğretim üyesi olarak Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa PAÇ katılmıştır.
 • Ekim 2020, öğrencilere iş hayatına yönelik sosyal medya (Linkedin) kullanım eğitimi verilmiştir. (Linkedin Kullanma Kılavuzu),
 • Ekim 2020, öğrencilere özgeçmiş hazırlama eğitimi verilmiştir. (Özgeçmiş Hazırlama Kılavuzu),
 • Ekim 2020, öğrencilere kariyer planlama, kariyer, iş, meslek ve çalışma kavramları hakkında genel bilgi verilmiştir.
 • Ekim 2020, Öğrencilerin CBİKO yetenek kapısına neden üye olmaları gerektiği ve nasıl üye olmaları gerektiği ile ilgili duyurular web sitesinde yayınlanmıştır.
 • 09.2020 tarihinde Kariyer Planlama dersinin verilmesine ilişkin yürütülen çalışmaları takip edebilmek amacı ile CBİKO Başkanlığınca hazırlanan anket doldurulmuş ve iletilmiştir.
 • 09.2020 tarihinde KPUAM üyeleri ile toplantı gerçekleştirilmiştir.
 • 23 Ağustos tarihinde CBİKO’nden gelen bilgilendirmeye istinaden, Yetenek Kapısındaki, iş ve staj/etkinlik ilanlarının ve işveren isteklerinin düzenli olarak kontrol edilip, onaylanması talebine göre işlem yapılmıştır.
 • Europass platrormunda yapılan güncellemelerin duyurulması için ilgili sosyal medya hesapları takibe alınmış olup güncellemeler paydaşlarımıza duyurulmaktadır
 • CBİKO destekleriyle Çanakkale Köprüsünde düzenlenen "Söz Yetenekte"’nin 2. bölümünde genç yetenekler ile buluşmanın sosyal medya duyuruları yapılmıştır.
 • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından verilen tavsiye kararı gereğince 2020-21 döneminde “Kariyer Planlama” dersinin tüm 1. sınıflara seçmeli ders olarak verilmesi için ders içeriği oluşturulup, seçmeli ders komisyonuna sunulmuş olup Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Tıp Fakültesi müfredatlarına eklenmesi sağlanmıştır.
 • CBİKO tarafından gelen bilgilendirme neticesinde, staj seferberliği duyuruları üniversitemiz sosyal medya araçları ile takipçilere duyurulmuştur.
 • 07.2020 tarihinde CBİKO tarafından gönderilen yazıya istinaden, 23.07.2020 tarihinde yapılacak olan “Staj Seferberliği” eğitimine iki akademik personelimiz katılım göstermişlerdir.
 • 30 Haziran 2020 tarihinde CBİKO bilgilendirmesi ile gençlerimizin kendi potansiyelini fark etmelerini sağlamak ve onlara ilham vermek için başlatılan “Söz Yetenekte” adında bir program dizisinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş-TUSAS ile gerçekleştirilen etkinlik üniversitemiz sosyal medya araçları ile takipçilere duyurulmuştur.
 • Haziran ve Temmuz 2020 döneminde CBİKO, Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi bilgilendirmesi ile “Yetenek Kapısı” platformuna dair çeşitli bilgilendirme mesajları üniversitemiz sosyal medya araçları ile takipçilere duyurulmuştur.
 • Haziran 2020’de CBİKO, Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi bilgilendirmesi ile “Yetenek Kapısı” platformuna öğrenci/mezunların nasıl kaydolacağına dair video linki kurumsal sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştır.
 • 07.2020’de Yeni mezunlara ilk iş deneyimi sağlayan İlk Fırsat Programı'nın başvuruları duyurusu öğrencilere yapılmıştır.
 • Mezun ve öğrencilerimizi de ilgilendiren iş fırsatları çeşitli mecralarla öğrencilerimize duyurulmaya başlamıştır.
 • Kariyer Merkezi için her bir akademik birimden birer öğrenci temsilcisi belirlenmiştir.
 • Kurumsal internet sitesinde Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi sekmesi altında CBİKO Yetenek Kapısı bağlantısı paylaşılarak duyurulmuştur.
 • Sosyal Medya hesaplarımızın tamında gerek hikâye ve gerekse gönderi olarak yapılan tüm KPUAM faaliyetlerinin duyurulması için etkin olarak kullanılması sağlanmaktadır.
 • Toplu SMS ile hem mevcut hem mezun öğrencilerimize faaliyetlerimiz duyurulmuştur.
 • Oluşan gündemlerin görüşülmesi ve aksiyon planı oluşturulması için KPUAM üyelerince pandemi döneminde Zoom üzerinden olmak üzere rutin toplantılar yapılmaktadır.
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu KPUAM birimi kendi sayfasını oluşturarak öğrencilerle daha etkin iletişim kurmaya başlamıştır.(Sayfaya gitmek için tıklayınız)
 • Mayıs 2020’de düzenlenen CBİKO Yetenek Kapısı eğitimlerine KPUAM üyeleri tarafından katılım sağlanmıştır.
 • net Genel Müdür Yardımcısı Didem Tan Arıkan ile öğrencilere yönelik “Kariyer Tüyoları” isimli Zoom üzerinden tele seminer düzenlenmiştir. (Söyleşi Daveti Bağlantısı)
 • Öğretim elemanlarımız tarafından iş görüşmesi simülasyonu ve özgeçmiş hazırlama eğitimleri verilmiş ve öğrencilere iş bulma siteleri üzerinde özgeçmiş oluşturmaları konusunda yönlendirme yapılıp takip edilmiştir. Öğrencilerimizin oluşturdukları özgeçmişlere referans olunarak etkili iş arama konusunda yol gösterilmiştir.
 • 12.2019 tarihinde Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi ile öğrenci kulüp temsilcileri ile KPUAM’dan beklentileri eksenli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
 • Öğr. Gör. T. Şahan SÖKMENSÜER tarafından 2019-2020 güz döneminde Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencilerine 2018 yılında merkezimiz tarafından yapılan projeksiyon gereği iş hayatında ihtiyaç duyabilecekleri “Teşhis İlişkili Gruplar” (TİG) dersi verilmiştir.
 • 30 Ocak 2018 tarihinde yapılan toplantıda alınan kararlar neticesinde Öğr. Üyesi Alişan BALTACI tarafından 19 Nisan 2018-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında 14 saatlik “İş Kanunu ve Personel Özlük İşleri” eğitimi verilmiştir.
 • 2019-2020 bahar dönemi 14 hafta boyunca Öğr. Üyesi Alişan BALTACI tarafından haftada 2 saat olacak şekilde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ön lisans programı öğrencilerine yönelik “Özgeçmiş Hazırlama ve İş Başvurusu” eğitimi verilmiştir.
 • 30 Ocak 2018 tarihinde yapılan toplantıda alınan kararlar neticesinde 2019-2020 bahar dönemi 14 hafta boyunca öğrenci yoğunluğu da dikkate alınarak haftada 2 saat olacak şekilde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu önlisans prorgramı öğrencilerine yönelik 3 programda seçmeli olarak DGS odaklı “Temel Matematik” dersleri verilmiştir.
 • YİUKPUAM, Yönergesinin 22 Nisan 2018 tarihinde 30399 sayılı Resmi Gazetede yayınlanması ile resmen kurulmuştur.

 

Prof. Dr. Cumhur BİLGİ (Merkez Müdürü)

Prof. Dr. Beril AKMAN

Dr. Öğr. Üyesi Hasan BAYRAKTAR

Dr. Öğr. Üyesi Alişan BALTACI

Öğr. Gör. Aylin GÜÇLÜ

Öğr. Gör. Hakan AKAYDIN 

Ayça BEKLER

KPUAM Mevzuatı

Sosyal Medya Hesapları

Linkedin   Instagram  Twitter  Facebook

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.